Kiedy należy wszczepić implant?

🔩Implanty są rozwiązaniem, które stosujemy w sytuacji, gdzie zęba nie da się już uratować lub gdy doskwierają nam braki w uzębieniu.

👉Często ze względów stomatologicznych wydają się one najlepszym rozwiązaniem.

👉Implanty stomatologiczne idealnie naśladują naturalne zęby. Dodatkowo nowoczesne technologie stosowane w protetyce dają możliwość stworzenia na nich koron zębowych, które niczym nie różnią się od naturalnych zębów pacjenta 🦷

👩‍⚕️Choć wiele zależy od wielkości korzenia i ilości kości dookoła ubytku odbudowanie braków zębowych zawsze jest wskazane✅

👉Konsekwencją braków w uzębieniu jest przechylanie się sąsiednich zębów, wypychanie i ścieranie się a także zanik kości.

👉Poza tym ważnym powodem by wszczepić implant jest estetyka twarzy. Wygląd zmienia się gdy brakuje nam zębów a także spada poczucie własnej wartości.

✅Dzięki współczesnym rozwiązaniom w stomatologii, zabieg implantologiczny jest możliwy w każdym czasie. Jednak odkładanie leczenia w czasie prowadzi do zaniku kości.

👩‍⚕️Przed podjęciem leczenia implantologicznego warto wcześniej zapisać się na konsultację wstępną, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące leczenia i wykluczyć ewentualne przeciwskazania.

Przewiń do góry