Stomatologia estetyczna

Społeczeństwo wysoko ceni estetyczny, harmonijny uśmiech, a zdrowe i białe zęby to połowa drogi do osobistego i zawodowego sukcesu. Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina w stomatologii, koncentrująca się na wizualnej poprawie stanu uzębienia, odbudowuje zęby poprawiając ich estetykę , ale także kształt i funkcjonalność.

Modelowanie - odbudowa zębów

Na ogół uzupełnienia protetyczne przywracają kształt złamanym lub zepsutym zębom , jest możliwe dzięki licówkom, które zakłada się na przednią warstwę zębów. Porcelanowe czy kompozytowe nakładki różnią się zarówno ceną jak i trwałością.

Profesjonalna higienizacja

Profesjonalny zabieg higienizacji przeprowadzany w naszym gabinecie jest uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej i powinien być powtarzany co 6 miesięcy. Podczas zabiegu przeprowadzane jest kompleksowe oczyszczanie zębów z zalegających na ich powierzchni osadów i kamienia nazębnego.

  • skaling – zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni zębów przy użyciu skalerów ultradźwiękowych.
  • piaskowanie – zabieg ten polega na oczyszczeniu zębów z osadów, które powstają na skutek działania barwników znajdujących się w produktach spożywczych. Kawa, herbata, napoje gazowane czy tytoń nie pozostają obojętne dla naszego uzębienia i tworzą na nim nieestetyczne osady.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów może być prostym rozwiązaniem, aby znów się uśmiechnąć!

Z biegiem lat zęby naturalnie ciemnieją ustępując miejsca tzw. „żółtemu uśmiechowi, wiele czynników zewnętrznych ma również negatywny wpływ na kolor szkliwa – kawa, papierosy, niewłaściwa dieta. Zabieg wybielania jest ulubionym zabiegiem naszych pacjentów. Różne metody pozwalają na szybki i trwały efekt. Już po pierwszym zabiegu efekt będzie widoczny, a po indywidualnie dobranej kuracji osiągniemy maksymalne wybielenie.

Nasz adres

ul. Dr Józefa Rostka 6/1
47-400 Racibórz

Telefon

(32) 415-88-90

Email

recepcja@jaremczak.pl

Umów wizytę

Przewiń do góry